Fitch Ratings potwierdził długoterminowy rating krajowy Miasta Rybnika na poziomie A+ czyli stabilną perspektywę rozwoju miasta. To wyraźny sygnał, iż inwestowanie w Rybniku ma dobre perspektywy. Najwięcej z tej prognozy może skorzystać rynek nieruchomości. Na równi zyskują na tym kupujący mieszkania w Rybniku dla siebie oraz deweloperzy.


Nieruchomości Rybnik

Pomimo, iż zakończone inwestycje miejskie mogą powodować presję na budżet Miasta w najbliższym okresie z uwagi na wzrost wydatków na utrzymanie nowo wybudowanej infrastruktury to jednak w dłuższej perspektywie pozycja w rankingu powinna się obronić. Podobna sytuacja jest zauważalna na rynku nieruchomości i przez inwestorów jest traktowana jako normalna. Po dokonaniu inwestycji, np. zakup lub wybudowanie nieruchomości, powinien wystąpić krótkookresowy wzrost wydatków w obsłudze takiej inwestycji ze względu na jeszcze niską dochodowość a konieczność poniesienia pełnych kosztów eksploatacyjnych. Sytuacja ta jednak w ciągu 2-3 lat normuje się doprowadzać do równowagi miedzy wpływami a kosztami obsługi, aby w dalszej perspektywie dać przewagę zyskom amortyzując tym samym koszty inwestycji. 

Zobacz aktualne oferty: mieszkania Rybnik

Wysokie pozycje Rybnika w rankingach ekonomicznych potwierdza rozwój rynku nieruchomości. Mimo, iż miasto nie jest aglomeracją przyciągającą napływ nowych mieszkańców, to jednak ma na tyle duży potencjał, iż popularne stały się inwestycje deweloperskie. Powstają szeregówki i małe osiedla mieszkań w kilka miejscach na raz - w centrum, poza centrum, na terenach zielonych, na obrzeżach miasta. Jest dużo inwestycji deweloperskich, ponieważ ludzie gotowi są zapłacić więcej aby mieszkać w nowych  i nowoczesnych mieszkaniach. Właśnie dla tych, którzy szukają czego nowego, jest do dyspozycji cała gama inwestycji łącznie z ostatnią najbardziej znaną Kwartał Domus, która oferuje aż 57 mieszkań w budynku o 4 klatkach, z parkingami podziemnymi, piwnicami dla lokatorów i strefą ciszy wokół. Dla szukających większej autonomii warte zainteresowania są kamienice w centrum, oraz małe bloki w centrum czyli osiedle Dworek, Sławików, Challota. Mieszkania w Rybniku to jest bardzo dobry rynek na wynajem. Łatwo jest wynająć mieszkanie bo jest duże zainteresowanie i stały deficyt atrakcyjnych mieszkań na wynajem. Najłatwiej wynająć kawalerkę, w następnej kolejności mieszkania 2 i 3 pokojowe. Większe mieszkania aby budziły zainteresowanie koniecznie powinny mieć też wysoki standard wykończenia.

Mieszkania Rybnik

Rynek mieszkaniowy w Rybniku jest bardzo zróżnicowany. Znajdują nabywców zarówno mieszkania od najtańszych w Bogoszowicach i Niedobczycach, do najdroższych w odnowionych kamienicach w centrum lub nowych deweloperskich blokach. Nawet największe osiedle w Rybniku, czyli blokowisko Nowiny, dzięki przeprowadzanym stale  inwestycjom stały się atrakcyjnym miejscem do mieszkania. Nie tylko bloki wyglądają coraz lepiej, ale mieszkanie w nich staje się tańsze za sprawą przeprowadzonych termoizolacji, odnowieniu elewacji, remontach infrastruktury osiedlowej i wielu nowym miejscom zabawa dla dzieci.

Mieszkania Rybnik  - pomoc w znalezieniu optymalnej oferty.

Zachęcam więc do kontaktu ze mną - mieszkam w Wodzisławiu Śląskim i od wielu lat sprzedaję  mieszkania w Rybniku, Wodzisławiu, Żorach i Jastrzębiu Zdrój oraz sąsiednich miejscowościach. Mam liczne grono zadowolonych klientów, którym dobrze doradziłem zakup, a czasem nawet równie dobrze odradziłem, przez co znaleźli inne mieszkanie, które z  upływem lat daje im coraz większe zadowolenie. Polecam swoją pomoc i proszę o kontakt - biuro nieruchomości mieszkania Rybnik.

O tym jak inwestować w nieruchomości, aby nie tylko nie stracić, ale przede wszystkim zyskać piszę w poradniku: Jak inwestować w nieruchomości na Śląsku, cz.1.